Adana

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • İspanya Vizesi Adana
İspanya Vize Başvuru Merkezi
 
Telefon: (0322) 970 01 66
E-Posta: help@eagvs.com

İspanya Vize İşlemleri Adana

 
Değerli ziyaretçimiz, İspanya Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğunun vize başvurularında, görev alanları farklıdır. Adana’da ikamet eden vatandaşlarımızın Schengen vize başvuruları Ankara Büyükelçiliği tarafından işleme alınmaktadır.  Vize işlemlerinize başlamadan önce bu bilgiyi dikkate almanızı rica ederiz. İspanya Büyükelçiliğinin yetki alanı dahilinde ikamet ettiğinizi kanıtlaması için ikametgah belgesini de ibraz etmeniz gerektiğini hatırlatırız.   Büyükelçiliğin ve Başkonsolosluğun vize başvuru sahiplerinden talep ettiği evrak formatlarında değişiklik olabilir. Detaylı bilgiyi lütfen yetkilimizden alınız. 
 
İspanya Büyükelçiliğinin yetki alanına giren iller;
 
Aşağıdaki illerde ikamet eden vatandaşlarımızın Schengen vize başvuruları, İspanya Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir. 
Adana, Ankara, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ağrı, Ankara, Amasya,  Ardahan, Bayburt, Batman, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Karaman, Kahramanmaraş, Kayseri, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırıkkale, Kütahya, Konya, , Mardin, Malatya, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat. Bu illerde ikamet edenler vatandaşlarımız ve Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşları, vize başvurularının değerlendirmesi Ankara Büyükelçiliğine aittir. 
 
İspanya vizesi için yapacağınız vize başvurularında ilk olarak seyahat amacınızı netleştirmeniz gerekmektedir. İspanya’ya akrabanızı veya arkadaşınızı ziyaret etmek için seyahat ediyorsanız, turistik vize başvurusunda bulunmanız vizenizin reddedilmesine yol açabilir.  
 
Evraklarınızı size gönderilecek e-mailde belirtilen formatlara uygun olarak hazırladıktan sonra ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilir veya kargo ile gönderebilirsiniz. 
Euroasia GVS olarak Adana’nın dışında Türkiye’nin her bölgesinden Schengen vize başvurularını kabul etmekte, başvurunuzu sizin adınıza tamamlamakta ve başvurunuzun takibini yapmaktayız. 
 
İspanya Schengen vize başvurularında parmak izi tarama işlemi zorunlu prosedürdür. Parmak izi tarama işlemi için randevunuzu onayınıza sunarak almaktayız. Ankara başvuru merkezinde randevu saatinizde hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 
Son 3 yıl içinde alınmış, VIS ibareli Schengen vizeniz varsa, parmak izi prosedüründen muaf tutulabilirsiniz. Büyükelçilik son 3 yıl içinde Almanya, Avusturya, İsveç ve Macaristan’dan alınmış vizeler için yeniden parmak izi verilmesini talep etmektedir. Parmak izi işlemi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz. 
 

Adana’dan İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 
1) İletişim numaralarımızdan veya help@eagvs.com mail adresimiz üzerinden seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza uygun olarak hazırlanmış güncel evrak listesini ve 2018 yılıına ait vize ücretini içeren bilgi e-mailini talep edin.  
2) E-mailde belirtilen şahsi evrakları eksiksiz olarak hazırlayın. (Güncel evrak listelerine web sayfamız üzerinden de ulaşabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortanız, konaklama ve uçak rezervasyonlarınızı sizin adınıza yapmaktayız.)
3) Evraklarınızı ofisimize gönderin.
4) Sizin adınıza aldığımız randevu gün ve saatinde, Ankara’daki başvuru merkezinde hazır bulunarak biyometrik verilerinizi beyan edin.
5) İşlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu ilgili birimden teslim alarak, belirttiğiniz iş ve adresinize kargo ile göndermekteyiz. Pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek de teslim alabilirsiniz.  
 
Dikkat
(1): İspanya Schengen vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından el ile doldurulmalıdır.
(2): Kısa süreli İspanya vize başvuruları ortalama olarak 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak Konsolosluğun beyan ettiği süre 5-15 iş günüdür. İspanya Konsolosluğunun yoğun olduğu tarihlerde değerlendirme süresi 15 iş gününü bulabilir. Seyahatinize 7 iş gününden (ticari vize başvuruları için 5 iş günü) az kalmışsa, başvurunuz işleme alınmayabilir. 
 
Güncel bilgi ve vize başvuru talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz. 

Telefon/Faks

+90 (322) 970 0166
Bizi Arayın