İspanya Başkonsolosluğu İstanbul

İspanya Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Karanfil Aralığı Sokak. Numara: 16 34330 1.Levent- İstanbul

Telefon: 0212 270 74 10 -14/ 270 24 65

Faks    : (90 212) 270 74 84

E-mail  : cog.estambul@maec.es

Başkonsolos: Carlos Diaz Valcarcel

Çalışma Saatleri: İstanbul Konsolosluğunda hafta içi 09:00-13:00 saatleri arasında vize başvuru işlemleri kabul edilmektedir.

İspanya Konsolosluğu Yetki Alanı

İstanbul İspanya Başkonsolosluğu Marmara, Ege, Karadeniz, Akdeniz, Mersin’e kadar kapsamaktadır. Bu bölgelerde yaşayan İspanyol vatandaşları: vatandaşlık kayıt işlemleri (pasaport, evrak tasdik işlemleri), noter işlemleri (vekaletler, vasiyetler), nüfus işlemleri (evlilik, ölüm, doğum ) kayıtları gibi resmi evrak işlemlerini yaptırabilirler.

Marmara Bölgesi; İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, İzmit, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova

Ege Bölgesi; İzmir, Balıkesir, Denizli, Çanakkale, Manisa, Aydın, Muğla

Akdeniz Bölgesi; Mersin'e kadar olan alanı kapsamaktadır.

Karadeniz Bölgesi; Bolu-Zonguldak-Bartin-Karabuk-Kastamonu-Sinop-Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Artvin.

İspanya Başkonsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

İspanya Konsolosluğu İstanbul, Türkiye vatandaşlarının ve Türkiye ikamet izni sahibi yabancı ülke vatandaşlarının vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırmanın dışında İspanyol vatandaşların nufüs kayıt işlemleri, pasaport ve diğer evrak işlemleri, konsolosluk kayıt işlemleri, evrak tasdik işlemlerini yürütmektedir. İspanyol vatandaşları konsolosluk hizmetlerinden faydalanabilmek için sayfamızda bulunan iletişim numaralarından konsolosluğu arayarak bilgi alabilirler.

İspanya Konsolosluğu Vize Başvurusu

İspanya Konsolosluğu vize başvurusunda, konsolosluk yönergesinde belirtilen ve mesleksel gruplara ayrılmış evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve belirtilen sıraya konarak randevu gün ve saatinde elçilik konsolosluk bölümü bünyesine teslim edilmiş olması gerekmektedir. İspanya Konsolosluğu İstanbul,  vize başvurularını yetki verdiği vize başvuru merkezi aracılığıyla kabul etmektedir. Vize başvuru merkezinde, başvuru sahibinin evrakları ibraz edilmekte ve parmak izi verilmektedir. Başvuru sahibi  konsolosluk bölümünden randevu alarak da direkt olarak konsolosluk nezdine de başvuru yapabilir. Ancak randevu günleri konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. İspanya vizesi başvurusunda evrakların eksiksiz ve belirtilen formata uygun  olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin gerekli tüm koşulları sağlaması, vizesinin çıkacağı anlamına gelmez. Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi tamamen İspanya diplomatik otoritelerine aittir. Yetkili seyahat acentesinin ve yetkili acenteye akredite vize başvuru merkezlerinin, vize çıkış süresini belirlemesi ve vize sonucuna etki etmesi söz konusu olamaz.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Resmi Tatil Takvimi 2018  

01/01

Dini Bayram

29/03

Paskalya

30/03

Paskalya

23/04

Milli Egemenlik Günü

01/05

İş Bayramı

15/06

Ramazan Bayramı

21/08

Kurban Bayramı

22/08

Kurban Bayramı

23/08

Kurban Bayramı

24/08

Kurban Bayramı

12/10

İspanyol Milli Günü

29/10

Cumhuriyet Bayramı

 06/12

Anayasa Bayramı

25/12

Noel

 

İspanya Konsolosluğu Nerede

 

Yükleniyor...
Bizi Arayın