İspanya Vizesi Başvuru Formu

  • Anasayfa
  • İspanya Vizesi Başvuru Formu

İspanya Vize Başvuru Formu (TR)

İspanya Vize Başvuru Formu (İNG)

> İspanya vize başvuru formunu doldurma aşamasında iletişim halinde olduğunuz yetkilimizden destek alabilirsiniz.

> İspanya vizesi için gerekli evraklar eksiksiz ve doğru şekilde organize edilmelidir. Tamamlanmamış ve formata uygun olmayan her evrak başvuru sürecinizin uzamasına neden olacaktır.

> Vize başvuru formlarını sayfamızdaki linklerden PDF formatında indirebilir, eksiksiz doldurarak diğer evraklarınızla ile birlikte vize servisimize gönderebilirsiniz.

İspanya Schengen vize başvuru formları (İspanya vizesine özgü olarak) el ile doldurulmalıdır. Dijital ortamda doldurulan vize başvuru formları kabul edilmemektedir.

İspanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur

İspanya vize başvuru formu, İspanya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından hazırlanmıştır. İspanya vize başvuru sahiplerinin mesleksel, finansal durumlarıyla ilgili bilgi sağlamak için hazırlanmıştır.  İspanya vize başvuru formu eksiksiz olmalı ve gerçeği yansıtmalıdır.  İspanya vize başvuru formu İspanyolca, İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilir.  İspanya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin başvuru dosyasındaki diğer evraklarda beyan edilen bilgilerle tutarlı olmasına özellikle dikkat edilmelidir.

İspanya vizesi başvuru formu İspanyolca, İngilizce veya Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Gerekli yerler pasaport sahibi tarafından şahsen imzalanmalıdır.  İspanya da dahil tüm Schengen vize başvuru formlarında tüm sorular eksiksiz olarak doldurulduktan sonra pasaport sahibi kaç girişli vize talep ettiğini gerekçesiyle birlikte belirtmelidir. Başvuru formunun eksiksiz ve gerçeği birebir yansıtan beyanlarla doldurulması gerektiğini önemle hatırlatıyoruz. Vize başvuru formu olmadan yapılan başvuruları İspanya Konsolosluğu kabul etmemektedir.  

İspanya Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki en kapsamlı bilgiye bu form aracılığıyla ulaşmaktadır. Formda beyan ettiğiniz bilgilerdeki herhangi bir yanlışlık, ret sonucuyla karşılamanıza sebep olabilir. Bu nedenle vize başvuru formunu Schengen departmanı yetkilimizden destek alarak doldurmanızı tavsiye ederiz.

Schengen vize başvuru formunuzu sitemiz üzerinden indirebilirsiniz. İspanya Büyükelçiliği/Konsolosluğu vize başvurunuzla ilgili herhangi bir karar almadan önce bir görüşme talep edebilir. Mülakatta vereceğiniz cevapların vize başvuru formunda verdiğiniz cevaplarla tutarlı olmasına lütfen dikkat ediniz. İspanya Büyükelçiliği/Konsolosluğu gerekli görmesi halinde ek evrak talebinde de bulunabilir.

(!) İspanya vize başvuru formları eksiksiz olarak yanıtlandıktan sonra başvuru sahibi diğer Schengen ülkelerini de ziyaret edecek ve Schengen bölgesine birden fazla kez seyahat planlıyorsa, bu bilgi formda belirtmeli ve çok girişli vize talep etmelidir. Ulaşım ve konaklamaya dair destekleyici evraklarını da başvuru dosyasına eklemelidir. Türkiye’den başvuru yapacak üçüncü ülke vatandaşları başvuru formunda uyruklarını ve seyahat amaçlarını mutlaka belirtmelidir.

İspanya Vizesi Başvuru Dilekçesi

İspanya vizesi başvuru dilekçeleri kişisel kriterlerinize ve seyahat amacınıza uygun olarak yazılmalı ve dilekçede beyan edeceğiniz ifadelerin, ibraz edeceğiniz diğer evraklarla tutarlılığı bulunmalıdır.  

Başvuru sahibinin şahsen yazacağı vize başvuru dilekçesi ile çalışanların iş yerinin antetli kağıdına talep edeceği dilekçe aynı değildir.  Ancak her iki dilekçede de başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve seyahat amacı belirtilmiş olmalıdır.

Başvuru sahibi şahsen yazacağı vize başvuru dilekçesinde diğer Schengen ülkelerine geçiş yapacaksa detaylı seyahat planını belirtmelidir.

Vize başvuru dilekçesinde başvuru sahibi, seyahat masraflarını nasıl karşılayacağı bilgisini vermelidir. Masraflar birinci dereceden akrabalık bağı bulunan sponsor tarafından karşılanacaksa, bu bilgiye dilekçede mutlaka yer verilmelidir.

İspanya turist vizesi kategorisinden başvurulacaksa dilekçede aile/arkadaş/akraba yanında konaklanacağı bilgisi kesinlikle yer almamalıdır. İspanya'da aile/arkadaş/akrabanızın yanında konaklayacaksanız ziyaret vizesi kategorisinde başvurmanız gerektiğini hatırlatırız.

İspanya Schengen vizesi başvuru süreçleri, Schengen vize ücretleri ve kişisel kriterleriniz göz önüne alınarak hazırlanmış detaylı evrak listesini içerir bilgi e-mailini iletişim hattımıza bağlanarak talep edebilirsiniz.

 

 

Yükleniyor...
Bizi Arayın