İspanya Transit Vize

İspanya Transit Vize

İspanya Transit Vize,  İspanyol havaalanlarının uluslararası ITS transit alanı üzerinden seyahat etme hakkı tanır.  İspanya transit vize için başvurular usulüne uygun, eksiksiz olarak doldurulmuş başvuru formları ve formlara eklenen evraklarla tamamlanmaktadır. Transit vize başvuru formunu, İspanya Başkonsolosluğunun resmi web sitesinden indirebilir veya müşteri temsilcimizden, transit vize evraklarıyla birlikte başvuru formunu da talep edebilirsiniz.

İspanya transit vizeler şahsen veya usulüne uygun olarak, yasal ikamet mahallinden akredite temsilci ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

İspanya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından İspanya transit vize başvurusu reddedilen yolcuya ücret iadesi yapılmaz. İspanya vize ücretleri başvurunun işleme alınabilmesi ve koordinasyon sağlanması için talep edilmektedir.  

 İspanya şoför ve İspanya Havaalanı Transit vizenin ortalama olarak sonuçlanma süresi 15 iş günüdür. İspanya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir veya ek evrak talep edebilir.

İspanya turistik, ticari, aile ziyareti, transit gibi kısa süreli vize başvuruları reddedildiği takdirde başvuru sahibine gerekçe bildirilir. Söz konusu durumda başvuru sahibi verilen karara bir ay içinde itiraz etme hakkına sahiptir.
İspanya Konsolosluğu T.C. vatandaşlarından transit vize talep etmemektedir. Üçüncü ülke vatandaşları kendileri için getirilen transit vize düzenlemeleri ile ilgili kararları İspanya Konsolosluğunu ya da transit alan olarak kullanacakları İspanya’daki havaalanını arayarak öğrenebilirler. İspanya kısa süreli vize başvurularında ibraz edilen pasaportlar 10 yıldan eski olmamalıdır. Ayrıca pasaportun İspanya seyahati sonrasında 3 ay daha geçerliliği bulunmalıdır. 

Yükleniyor...
Bizi Arayın