Bodrum

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • İspanya Vizesi Bodrum

İspanya Vize Başvuru Merkezi

Telefon: +90 (252) 970 0136

E-Posta: help@eagvs.com

İspanya Vize İşlemleri Bodrum

Değerli ziyaretçimiz, İspanya Krallığı’nın Türkiye’deki diplomatik temsilcikleri olan  İspanya Büyükelçiliğinin ve İspanya Başkonsolosluğunun görev alanları farklıdır. Muğla ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımızın Schengen vize başvurularının değerlendirmesi yalnızca İstanbul’da bulunan İspanya Başkonsolosluğuna aittir. Başkonsolosluğun görev alanı dahilindeki illerde ikamet eden vatandaşlarımız, Ankara’daki diplomatik temsilcilik üzerinden başvuruda bulunamazlar.

Vize işlemlerinize başlamadan önce bu bilgiyi dikkate almanızı rica ederiz.  İspanya diplomatik temsilciliklerinin görev alanları değiştiği için, vize başvurularında ikametgah belgesinin de talep edildiğini hatırlatırız.

İspanya Başkonsolosluğunun Görev Alanında Yer Alan İller;

Muğla (Bodrum), İstanbul, İzmir, Artvin, Antalya, Aydın, Bartın, Bilecik, Balıkesir, Bolu, Bursa, Burdur,  Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, Kastamonu, Kırklareli, Karabük, Kocaeli, Manisa, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova ve Zonguldak illerinde ikamet eden vatandaşlarımızın ve Türkiye ikamet izni sahibi yabancı uyruklu kişilerin, vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi İspanya Başkonsolosluğuna aittir.

Bodrum’dan Schengen vizesine başvuru yapmanın ilk adımını seyahat amacını belirlemek oluşturmaktadır. İspanya’da ikamet eden aile üyesini, akrabanızı veya arkadaşınızı ziyaret edecekseniz “ziyaret vizesi” kategorisinden başvuruda bulunmalısınız. Ziyaret amaçlı seyahatlerinizde turistik vize kategorisinden başvuruda bulunmanız, vizenizin reddedilmesine yol açabilir.

Seyahat amacınıza göre evraklarınızı hazırladıktan sonra İstanbul merkez ofisimize gönderebilirsiniz. Muğla, Bodrum’dan Schengen vizesi başvuru adımlarını sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz.

Euroasia GVS olarak Muğla’nın dışında Türkiye’nin her bölgesinden yapılan başvuruları kabul etmekte ve işlem takibinizi sağlamaktayız.

Muğla’dan yapılan başvurular İstanbul’daki İspanya Konsolosluğu tarafından işleme alınacağı için evraklarınızın kontrolü ve diğer işlemleriniz İstanbul, Beşiktaş’taki merkez ofisimiz tarafından yürütülecektir.

İspanya Schengen vizesi başvurularında biyometrik veri beyanı zorunlu prosedürdür. Biyometrik veri beyanı işlemi için randevunuzu onayınıza sunarak almaktayız. Randevu saatinden 15 dk önce başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir. İstanbul’dan yapılan başvurularda, operasyon yetkilimiz randevu gününüzde size asistanlık edecektir.

Son 3 yıl içinde Schengen vizesi aldıysanız, biyometrik veri beyanı prosedüründen muaf tutulabilirsiniz. Son 3 yıl içinde alınmış, VIS ibareli Schengen vizeniz olsa da konsolosluk sizi yeniden biyometrik veri (parmak izi) işlemine  tabi tutabilir. Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

Bodrum’dan İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Destek hattımıza bağlanarak veya help@eagvs.com mail adresimiz üzerinden seyahat amacınıza ve iş durumunuza uygun olarak hazırlanmış detaylı evrak listesini ve 2018 yılıına ait vize ücretini içeren bilgi e-mailini talep edin. 

2) E-mailde belirtilen şahsi evrakları eksiksiz olarak hazırlayın. (Seyahat sağlık sigortanız, konaklama ve uçak rezervasyonlarınızı sizin adınıza yapmaktayız.)

3) Evraklarınızı ofisimize gönderin.

4) Sizin adınıza aldığımız randevu gününde İstanbul’daki başvuru merkezinde hazır bulunarak biyometrik verilerinizi (parmak izi) beyan edin.

5) İşlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu teslim alarak, ikamet adresinize kargo ile göndermekteyiz. Pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek de teslim alabilirsiniz.  

Dikkat

(1): İspanya vize başvurularında, İspanya Schengen vize başvuru formu el ile başvuru tarafından doldurulmalıdır.

(2): Vize başvuruları ortalama olarak 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun beyan ettiği süre 5-15 iş günüdür. Seyahatinize 7 iş gününden ( ticari vize başvuruları için 5 iş günü) az kalmışsa, başvurunuz işleme alınmayabilir.

 

Güncel bilgi ve vize başvuru talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz. 

Telefon/Faks

+90 (252) 970 0136
Bizi Arayın