Tekirdağ

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • İspanya Vizesi Tekirdağ
İspanya Vize Başvuru Merkezi
 
Telefon: +90 (282) 970 5089
E-Posta: help@eagvs.com

İspanya Vize İşlemleri Tekirdağ 

 
Değerli ziyaretçimiz, Ankara’da bulunan İspanya Büyükelçiliğinin ve İstanbul’da bulunan İspanya Başkonsolosluğunun görev alanları farklıdır. Tekirdağ’da ikamet eden vatandaşlarımızın İspanya Schengen vize başvuruları İspanya Konsolosluğu İstanbul tarafından işleme alınmaktadır. Vize işlemlerinize başlamadan önce bu bilgiyi dikkate almanızı rica ederiz.  İspanya Konsolosluklarının görev alanları farklı olduğu için ikametgah belgesi de talep edilen evraklar arasındadır. Başkonsolosluğun ve Büyükelçiliğin talep ettiği evrak formatlarında değişiklikler olabilir. Detaylı bilgiyi lütfen yetkilimizden alınız. 
 
İspanya Başkonsolosluğunun Görev Alanında Yer Alan İller;
Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Artvin, Antalya, Aydın, Bartın, Bilecik, Balıkesir, Bolu, Bursa, Burdur,  Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, Kastamonu, Kırklareli, Karabük, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova ve Zonguldak illerinde ikamet eden vatandaşlarımızın ve Türkiye ikamet izni sahibi yabancı uyruklu kişilerin, vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi İspanya Başkonsolosluğuna aittir.
 
Schengen ülkeleri için yapacağınız vize başvurularında ilk olarak seyahat amacınızı netleştirmeniz gerekmektedir. Aile, arkadaş, akraba ziyareti amaçlı seyahatlerinizde turistik vize kategorisinden başvuruda bulunmanız vizenizin reddedilmesine yol açabilir.
 
Seyahat amacınıza göre evraklarınızı hazırladıktan sonra ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilir veya evraklarınızı kargo ile gönderebilirsiniz. 
 
Euroasia GVS olarak Tekirdağ’ın dışında Türkiye’nin her ilinden yapılan başvuruları kabul etmekte ve başvuru takibinizi sağlamaktayız. 
Tekirdağ’dan yapılan başvurular İspanya Başkonsolosluğu tarafından işleme alınacağı için evraklarınızın kontrolü ve diğer işlemleriniz İstanbul, Beşiktaş’taki merkez ofisimiz üzerinden yürütülecektir.
 
Schengen vize başvurularında biyometrik veri beyanı zorunlu prosedürdür. Biyometrik veri beyanı işlemi için randevunuzu onayınıza sunarak almaktayız. Randevu saatinden 15 dk önce başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir. İstanbul’dan yapılan başvurularda, operasyon yetkilimiz randevu gününüzde size asistanlık edecektir. 
25 Eylül 2014  tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizesi aldıysanız, biyometrik veri (parmak izi-VIS) prosedüründen muaf tutulabilirsiniz. Ancak Eylül 2014’ten sonra alınmış vizeniz olsa dahi, konsolosluk yeniden parmak izi vermenizi isteyebilir. Parmak izi tarama işlemi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz.  Bizi tercih ettiğiniz teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz. 
 

Tekirdağ’dan İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 
1) İletişim numaralarımızdan Schengen departman yetkilimize bağlanarak veya help@eagvs.com mail adresimiz üzerinden seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza uygun olarak hazırlanmış, güncel evrak listesini ve 2018 yılıına ait vize ücretini içeren bilgilendirme e-maili talep edin.
2) E-mailde belirtilen şahsi evrakları eksiksiz olarak hazırlayın. (Seyahat sağlık sigortanız, otel ve uçak rezervasyonlarınızı sizin adınıza yapmaktayız.)
3) Evraklarınızı ofisimize gönderin.
4) Sizin adınıza aldığımız randevu gününde İstanbul’daki başvuru merkezinde hazır bulunarak, parmak izi tarama işlemini tamamlayın.
5) İşlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu ilgili birimden teslim alarak, belirttiğiniz iş veya ev adresinize kargo ile göndermekteyiz. Pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek de teslim alabilirsiniz.  
 
Dikkat 
 
(1): İspanya vizesi başvurularında, İspanya Schengen vize başvuru formu el ile başvuru sahibi tarafından doldurulmalıdır.
(2): Vize başvuruları ortalama olarak 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun beyan ettiği süre 5-15 iş günüdür. Seyahatinize 7 iş gününden ( ticari vize başvuruları için 5 iş günü) az kalmışsa, başvurunuz işleme alınmayabilir. 
 
Güncel bilgi ve vize başvuru talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz.

Telefon/Faks

+90 (282) 970 5089
Bizi Arayın