Ankara

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • İspanya Vizesi Ankara

İspanya Vize Başvuru Merkezi

Adres: Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA

Telefon: (0312) 900 13 08

E-Posta: help@eagvs.com

İspanya Vizesi Ankara

Değerli ziyaretçimiz İspanya Büyükelçiliğinin ve İspanya Başkonsolosluğunun bölge ayrımı bulunmaktadır. Ankara’da ve aşağıdaki illerde ikamet eden vatandaşlarımızın başvurularının değerlendirmesi yalnızca İspanya Büyükelçiliğine aittir. Bu illerde ikamet eden vatandaşlarımız İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden işlemlerini tamamlayamazlar. Vize işlemlerinize başlamadan önce bu bilgiyi dikkate almanızı rica ederiz.

İspanya Büyükelçiliğinin Yetki Alanına Dahil Olan İller;

Adıyaman, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ağrı, Ankara, Amasya,  Ardahan, Bayburt, Batman, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Karaman, Kahramanmaraş, Kayseri, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırıkkale, Kütahya, Konya, , Mardin, Malatya, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat. Bu illerde ikamet edenler vize başvurularını Ankara’daki İspanya Büyükelçiliği aracılığıyla tamamlayabilirler.

Schengen vizesine Ankara’dan başvuruda bulunmak için “İspanya Turist Vizesi”, “İspanya Ticari Vizesi”, “İspanya Aile Ziyaret Vizesi”  başlıklarının altında yer alan evrak listelerini hazırlayarak Ankara vize servisimize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Evraklarınızı, Ankara ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilir veya posta ile gönderebilirsiniz.

Türkiye’nin her bölgesinden evraklarınızı ikamet bölgenizin bağlı olduğu vize servisimize (İstanbul veya Ankara) gönderebilirsiniz. Son 3 yıl içinde Schengen vizesi aldıysanız (Almanya, Macaristan, Avusturya, İsviçre hariç) evraklarınızı posta/kargo/kurye ile bize iletmeniz, işlemlerinizi tamamlamamız için yeterli olacaktır. Parmak izi tarama işlemi için şahsen vize başvuru merkezinde bulunmanıza gerek kalmayacaktır. Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, İspanya işlemlerinize başlamadan önce sayfamızı dikkatle incelemenizi, “İspanya vize” sayfasında bulunan uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

İspanya ticari vize ve ziyaret vize başvurularında davetiye, ibrazı zorunlu belgelerden biridir.

Ticari vize başvurularınızda davetiye İspanya’da faaliyet gösteren İspanyol şirketinin yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıda yazılmış, başvuru sahibinin seyahat tarihlerini ve ticari seyahatin kapsamını içermelidir. Davetiyenin aslının sunulması zorunlu değildir; kaşeli, imzalı ve renkli çıktısı da kabul edilmektedir.

İspanya ziyaret vizesi başvurularında temin edeceğiniz davetiye, polis merkezi onaylı ve orijinal olmalıdır. Davetiye, İspanya’da ikamet eden davet sahibinin oturum izni veya İspanya ulusal kimlik kartı ile birlikte ibraz edilmelidir. Davet sahibi ile akrabalık bağınız var ise akrabalık bağınızı ispatlayıcı evrakların da davetiyeye ek olarak sunulması gerekmektedir.

Ticari ve ziyaret amaçlı seyahatlerinizde talep edilen davetiye formatı hakkında detaylı bilgiyi Schengen yetkilimizden alabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’de bulunan İspanya diplomatik temsilciliklerinin yetki alanı sınırlaması bulunmaktadır. Ankara Büyükelçiliği yetki alanında ikamet ettiğinizi kanıtlaması için “ikametgah” belgenizi ibraz etmeniz gerekmektedir. Ankara ve çevresinde ikamet edenlerin başvurularının değerlendirmesi yalnızca İspanya Büyükelçiliğine aittir.

1) Schengen yetkilimizden seyahat amacınıza (turist, ticari, ziyaret), mesleksel durumunuza (çalışan, işveren, devlet memuru, doktor, mühendis, öğrenci…) ve seyahat süresine göre değişen, güncel evrak listesini ve İspanya Schengen vize ücreti bilgisini içeren e-maili talep edin.

2) İspanya vizesi için gerekli evrakları, tarafınıza iletilecek e-mailde açıklamaları dikkate alarak, özenle hazırlayın. Ticari ve ziyaret amaçlı seyahatlerinizde davetiyenizin formata uygunluğunun kontrol edilebilmesi için help@eagvs.com mail adresimize fotoğrafını çekerek gönderin.

3) Evraklarınızı Ankara ofisimizi şahsen ziyaret ederek teslim edin veya ofisimize kargo ile gönderin. Evraklarınız Ankara ofisimize ulaştığında teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız, size en uygun randevu gününe, parmak izi tarama işlemi için randevunuzu alacağız.

4) Parmak izi beyanı tüm Schengen ülkeleri için geçerli, zorunlu prosedürdür. Onayınıza sunarak aldığımız, randevu gün ve saatinde Ankara’daki başvuru merkezinde, parmak izi işlemi için hazır bulunmanız gerekmektedir.

5) Vize başvuru sürecinizin takibini yapmaktayız. İspanya Schengen vize başvurunuz sonuçlandığında, çıkan pasaportunuzu ilgili birimden teslim alarak, beyan etmiş olduğunuz adresinize kargo ile göndermekteyiz. Pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek de teslim alabilirsiniz.

İspanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya Schengen vize başvuruları ortalama olarak 4-5 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Ancak resmi değerlendirme süresi 5-15 iş günüdür.  Bu nedenle başvurunuzu 15 iş günü önceden tamamlamanızı tavsiye ederiz. Seyahat tarihine 7 iş gününden kısa bir süre kalmış başvurular, konsolosluk tarafından işleme alınmamaktadır.

Eksik evrak içeren ve belirtilen formata uygun olarak hazırlanmamış dosyalar konsolosluk tarafından işleme alınmamaktadır. Bu nedenle evraklarınızı eksiksiz ve sayfamızdaki uyarıları dikkate alarak hazırlamanız gerekmektedir. Temin edilen evraklarla ilgili tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.  

İspanya vizesi güncel bilgi ve başvuru talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz. 

Adres

Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA

Telefon/Faks

+90 (312) 900 1308
Bizi Arayın