İzmir

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • İspanya Vizesi İzmir

İspanya Vize Başvuru Merkezi

Adres:  Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 Kat:2 D:210 Amba İş Merkezi Konak/İZMİR

Telefon: +90 (232) 900 10 58

E-Posta: help@eagvs.com

Değerli ziyaretçimiz İspanya Büyükelçiliğinin ve İspanya Başkonsolosluğunun yetki alanı sınırlaması bulunmaktadır. İzmir’de ve çevre bölgelerde ikamet eden vatandaşlarımızın başvurularının değerlendirmesi yalnızca İspanya Konsolosluğu İstanbul’a aittir.

İspanya Konsolosluğunun yetki alanına dahil olan bölgelerde ikamet eden vatandaşlarımız, Ankara'daki İspanya Büyükelçiliğine başvuruda bulunamazlar.

İspanya Schengen vize işlemlerinize başlamadan önce bu bilgiyi dikkate almanızı ve destek hattımıza bağlandıktan sonra ikamet ettiğiniz ili belirtmenizi rica ederiz.  İspanya vize başvurularında bölge ayrımına göre başvurular kabul edildiği için ikametgah belgesinin ibraz edilmesi zorunludur.

İspanya Konsolosluğunun Yetki Alanına Dahil Olan İller;

İstanbul, İzmir, Artvin, Aydın, Antalya, Bartın, Bilecik, Balıkesir, Bolu, Bursa, Burdur,  Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, Kastamonu, Kırklareli, Karabük, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova ve Zonguldak’ta ikamet eden vatandaşlarımızın ve Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşların vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi İspanya Konsolosluğuna aittir.

İspanya Schengen vizesine İzmir’den başvuruda bulunmak için “İspanya Turist Vizesi”,  “İspanya Ziyaret Vizesi”, “İspanya Ticari Vize” başlıklarının altında yer alan evrakları, evrak açıklamalarını dikkate alarak hazırlamanız sorunsuz bir başvuru sürecinin ilk adımını oluşturacaktır. Evraklarınızı hazırladıktan sonra İzmir ofisimizi veya İstanbul merkez ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilir veya evraklarınızı kargo ile gönderebilirsiniz.  

Türkiye’nin her bölgesinden evraklarınızı ikamet bölgenize en yakın Euroasia GVS ofisine iletmeniz başvurunuzu tamamlamanız için yeterli olacaktır. İzmir ve çevresi İstanbul Konsolosluğunun bölge alanına dahil olduğu için İstanbul’dan biyometrik veri beyanı (parmak izi) işlemini tamamlamanız gerekmektedir.  

Son 3 yıl içinde tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizesi aldıysanız başvurunuzda şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İspanya diplomatik temsilcilikleri Almanya, Macaristan, Avusturya, İsviçre’den alınmış VIS ibareli kabul etmemektedir. Son 3 yıl içinde parmak izi tarama işlemini bu ülkelere yaptığınız vize başvuruları için tamamladıysanız yeniden parmak izi vermeniz gerekecektir.  Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, İspanya’ya yapacağınız iş ve aile ziyareti amaçlı seyahatlerinizde davetiye temin etmeniz gerekmektedir. 

Ticari vize (iş gezisi vizesi) başvurularınızda davetiye, İspanya’da faaliyet gösteren şirketin antetli kağıdına yazılmış, başvuru sahibinin seyahat tarihlerini, ticari etkinliğin kapsamını ve ilgili kişilerin isimlerini içermelidir. Davetiyenin kaşeli, imzalı ve renkli çıktısı ibraz edilmelidir.

İspanya ziyaret vizesi başvurularında, temin edeceğiniz davetiye, polis merkezi onaylı ve orijinal olmalıdır. Davetiye, davet sahibinin oturum izni ve İspanya ulusal kimlik kartı ile birlikte sunulmalıdır.

İspanya’da ikamet eden davet sahibi ile akrabalık bağınız var ise akrabalık bağınızı ispatlayıcı belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir.

Davetiye formatı hakkında ayrıntılı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz. Evraklarınızı ofisimize iletmeden önce davetiyenizi ön kontrol amaçlı help@eagvs.com mail adresimize göndermeniz halinde, iletişim halinde olduğunuz yetkilimiz davetiyenizin formata uygun olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya Büyükelçiliğinin ve İspanya Başkonsolosluğunun yetki alanı sınırlaması bulunmaktadır. Bu nedenle ikametgah belgesinin evraklar arasında bulunması gerekmektedir. İzmir ve çevresinde ikamet edenlerin başvurularının değerlendirmesi yalnızca İspanya Başkonsolosluğuna aittir.

İspanya Schengen vize işlemlerinize başlamadan önce “İspanya vize” sayfamızda bulunan uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

1- Destek hattımıza bağlanarak veya help@eagvs.com mail adresimiz üzerinden seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza göre listelenmiş evrakların bilgisini ve İspanya vize ücreti bilgisini içeren e-maili talep edin.  

2- E-mailde belirtilen evrakları eksiksiz ve belirtilen formatlara uygun olarak hazırlayın. Ticari ve ziyaret amaçlı seyahatlerinizde, davetiyenizin formata uygunluğunun kontrol edilebilmesi için help@eagvs.com mail adresimize gönderin. Davetiyenin formata uygunluğu onaylandıktan sonra davetiyenin aslını vize servisimize iletebilirsiniz.  

3- Evraklarınızı İzmir ofisimize veya İstanbul merkez ofisimize şahsen ziyaret ederek teslim edin veya kargo ile gönderin.

4- Sizin adınıza aldığımız randevu gününde başvuru merkezinde hazır bulunarak biyometrik verilerinizi (parmak izi) beyan edin.

5- Randevu gününden sonra başvurunuzun takibini yapmaktayız. İşlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu teslim alarak, ikamet adresinize kargo ile göndermekteyiz. Pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek de teslim alabilirsiniz.

İspanya Vizesi Sonuçlanma Süresi

İspanya vizeleri ortalama olarak 4-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İspanya Konsolosluğunun beyan ettiği ortalama süre 5-15 iş günüdür. Bu nedenle başvurunuzu 15 iş günü önceden tamamlamanızı tavsiye ederiz. İspanya seyahat tarihinize 7 iş gününden az bir süre kalmışsa başvurunuz konsolosluk tarafından işleme alınmamaktadır. Asgari süre ticari vize başvurularında 5 iş günüdür.

Eksik ve hatalı hazırlanmış başvuru dosyaları işleme alınmamaktadır. Bu nedenle kişisel evraklarınızı eksiksiz ve İspanya Konsolosluğunun belirlediği formatlara uygun olarak temin etmek tamamen başvuru sahibinin sorumluluğundadır. 

Güncel bilgi ve başvuru talebinizi help@eagvs.com adresine iletebilirsiniz.

 

Adres

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 Kat:2 D:210 Amba İş Merkezi Konak/İZMİR

Telefon/Faks

+90 (232) 900 1058
Bizi Arayın