İstanbul

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • İspanya Vizesi İstanbul

İspanya Vize Başvuru Merkezi

Adres:  Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6.Blok Daire:4 Ulus- Beşiktaş/ İSTANBUL

Telefon: +90 (212) 700 28 08

E-Posta: help@eagvs.com

İspanya Vize İşlemleri İstanbul

Değerli ziyaretçimiz İspanya Büyükelçiliğinin ve İspanya Başkonsolosluğunun bölge ayrımı bulunmaktadır. İstanbul’da ve aşağıdaki illerde ikamet eden vatandaşlarımızın başvurularının değerlendirmesi yalnızca İspanya Konsolosluğuna aittir. Bu illerde ikamet eden vatandaşlarımız Ankara'daki İspanya Büyükelçiliğine başvuruda bulunamazlar. Vize işlemlerinize başlamadan önce bu bilgiyi dikkate almanızı ve destek hattımıza bağlandıktan sonra ikamet ettiğiniz ili belirtmenizi rica ederiz.  İstanbul ve çevresindeki illerde ikamet ediyorsanız İstanbul vize başvuru merkezimizden, Ankara ve çevresinde ikamet ediyorsanız Ankara vize servisimizden bilgi almanızı tavsiye ederiz.

İspanya Konsolosluğunun Yetki Alanına Dahil Olan İller;

Artvin, Aydın, Antalya, Bartın, Bilecik, Balıkesir, Bolu, Bursa, Burdur,  Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Karabük, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova ve Zonguldak gibi illerinde ikamet edenlerin vize başvurularını değerlendirme yetkisi İspanya Başkonsolosluğu İstanbul’a aitti

İspanya Schengen vizesine İstanbul’dan başvuruda bulunmak için “İspanya Turist Vizesi”, “İspanya Ticari Vizesi”, “İspanya Aile Ziyaret Vizesi”  başlıklarının altında yer alan evrak listelerini hazırlayarak İstanbul Beşiktaş’ta bulunan merkez ofisimize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Evraklarınızı, ister İstanbul merkez ofisimizi ziyaret ederek ister ofisimize posta ile göndererek ulaştırabilirsiniz.

Türkiye’nin her bölgesinden evraklarınızı vize servisimize göndermeniz halinde işlemlerinizi başlatmaktayız.  

25.09.2014 tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizesi aldıysanız İspanya vizesi başvuru merkezinde şahsen bulunmaksızın işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

İspanya diplomatik temsilcilikleri Almanya, Macaristan, Avusturya, İsviçre’den alınmış VIS ibareli kabul etmemektedir. Son 3 yıl içinde parmak izi tarama işlemini bu ülkelere yaptığınız vize başvuruları için tamamladıysanız yeniden parmak izi vermeniz gerekecektir.  Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, İspanya vizesi başvurularından önce sayfamızı dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz. İspanya’ya yapacağınız ticari ve ziyaret amaçlı seyahatlerinizde davetiye temin etmeniz gerekmektedir.  

Ticari vize başvurularınızda davetiye İspanyol şirketi tarafından antetli kağıda yazılmış, başvuru sahibinin seyahat tarihlerini ve ilgili kişilerin isimlerini içermelidir. Davetiyenin kaşeli, imzalı ve renkli çıktısı ibraz edilmelidir.  

İspanya ziyaret vizesi başvurularında temin edeceğiniz davetiye, polis merkezi onaylı ve orijinal olmalıdır. Davetiye, davet sahibinin oturum izni veya İspanyol kimlik kartı ile birlikte sunulmalıdır. Davet sahibi ile akrabalık bağınız var ise akrabalık bağınızı ispatlayıcı belgeleri sunmanız gerekmektedir.

Davetiye formatı hakkında ayrıntılı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz. Evraklarınızı ofisimize iletmeden önce ticari ve aile ziyareti vize işlemlerinde temin ettiğiniz davetiyenizi help@eagvs.com adresimize iletmeniz halinde Schengen departman yetkililerimiz davetiyenizin formata uygun olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya Konsolosluklarının yetki alanı sınırlaması bulunmaktadır. Bu nedenle ikametgah belgesinin evraklar arasında bulunması gerekmektedir. İstanbul ve çevresinde ikamet edenlerin başvurularının değerlendirmesi yalnızca İspanya Başkonsolosluğuna aittir.

İspanya vize işlemlerinize başlamadan önce “İspanya vize” başlığımızın altındaki uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

1) Schengen yetkilimizden seyahat niyetinize ve seyahat süresine göre değişen İspanya vize ücret bilgisini ve evrak listesini içerir bilgi e-mailini talep edin.

2) İspanya vizesi için gerekli evrakları sayfa alt başlıklarında belirtilen evrak açıklamalarını gözeterek, özenle hazırlayın. Ticari ve ziyaret amaçlı seyahatlerinizde davetiyenizin formata uygunluğunun kontrol edilebilmesi için help@eagvs.com mail adresimize gönderin.

3) Evraklarınızı İstanbul ofisimizi şahsen ziyaret ederek teslim edin veya kargo ile gönderin. Evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız, size en uygun randevu gününe biyometrik veri beyanınız (VIS) için randevunuzu alacağız.

4) İspanya vize başvurularında biyometrik veri (parmak izi) beyanı zorunlu prosedürdür. Randevu gün ve saatinde İstanbul’daki başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir. İstanbul’dan yapılan başvurularda vize servisimiz operasyon yetkilisi de size eşlik edecektir.  

5) Vize başvuru sürecinizin takibini yapmaktayız. İşlem sonuçlandığında çıkan pasaportunuzu teslim alarak, beyan etmiş olduğunuz ev veya iş adresinize göndermekteyiz.

İspanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya Schengen vize başvuruları ortalama olarak 4-5 iş günü içerisinde neticelenmektedir. İspanya Konsolosluğunun beyan ettiği süre ortalama olarak 5-15 iş günüdür. Başvurunuzu 15 iş günü önceden tamamlamanızı tavsiye ederiz.  Seyahat tarihine 7 iş gününden az kalmış başvurular konsolosluk tarafından işleme alınmamaktadır. Ticari vize başvurularında ise bu süre en az 5 iş günüdür.

Eksik evrak bulunan ve  İspanya Konsolosluğu yönergelerine uygun hazırlanmamış başvuru dosyaları işleme alınmamaktadır. Bu nedenle evraklarınızı eksiksiz ve belirtilen formatlara uygun olarak hazırlamanız gerekmektedir. Temin edilen evraklarla ilgili tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.  

İspanya Vizesi Başvuru Merkezi Nerede

İspanya vizesi güncel bilgi ve başvuru talebinizi help@eagvs.com mail adresimize iletebilirsiniz. 

Adres

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sk. Turizm Sitesi 6. Blok D:4 Ulus - Beşiktaş / İST

Telefon/Faks

+90 (212) 700 2808
Bizi Arayın