İspanya Turistik Vize

İspanya turistik vize başvurularında seyahat edecek kişi şirket ortağı ise şirket banka hesap dökümü kabul edilmemektedir. Vize başvuru sahibi şirketin tek sahibi ise (ticaret sicil gazetesinde, yalnızca başvuru sahibinin adı olmalı) şirket bankası kabul edilmemektedir.  İspanya'ya yapacağınız turistik amaçlı seyahatlerde Schengen vize başvuru talebi oluşturmak için destek hattımıza bağlanabilir veya talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz. 

İspanya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport

Vize işlemlerinde kullanılacak pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaportun planlanan dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Pasaportta vizenin işlenebilmesi için en az 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Varsa önceki pasaport ve Schengen, Birleşik Krallık, ABD, Kanada vizelerinin fotokopisi sunulmalıdır.

Vize Başvuru Dilekçesi

İspanya Büyükelçiliğine hitaben İngilizce ya da İspanyolca dilekçe sunulmalıdır. Dilekçe başvuru sahibinin gidiş sebebini ve seyahat tarihlerini içermeli, başvuru sahibi tarafından şahsen yazılmalı ve imzalanmalıdır.

İspanya vize başvuru formu

İspanya vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

(!) İspanya Schengen vize başvuru formları (İspanya vizesine özgü olarak) el ile doldurulmalıdır. Dijital ortamda doldurulan vize başvuru formları kabul edilmemektedir.

Banka hesap dökümü

Başvuru sahibine ait güncel banka hesap cüzdanı, imzalı, kaşeli olarak temin edilmelidir ve banka imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır. Başvuru sahibi şirket sahibi veya şirket ortağı değilse turist vize başvurularında mutlaka şahsi hesap sunulmalıdır.  Hesap dökümü son bir hafta içerisinde alınmış olmalı ve hesap son 3 aylık hesap hareketlerini içermelidir. Banka hesap dökümleri en az 5.000 TL bakiye içermelidir.

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Vukuatlı nüfus kayıt örneği anne, baba, eş, çocuk bilgilerini eksiksiz olarak içermelidir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Nüfus cüzdanının arkalı-önlü fotokopisi sunulmalıdır.

İkametgah

Tapu ve araba ruhsatı fotokopisi (varsa)

Biyometrik fotoğraf

Schengen biyometrik ölçülerine uygun, arka beyaz fonlu, 2 adet biyometrik fotoğraf sunulmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen bölgesinde geçerli seyahat sağlık sigortası başvuru sahibinin tüm seyahat süresini kapsamalıdır. Sigortanın acil durumlarda kullanılmak üzere en az 30.000 Euro teminatı bulunmalıdır. 7 günden az olan sigorta poliçeleri kabul edilmemektedir. (Seyahat sağlık sigortası vize servisimiz tarafından temin edilmektedir.)

Otel ve Uçak Rezervasyonları

Otel ve uçak rezervasyonları dilekçede beyan edilen tarihlerle tutarlı olacak şekilde temin edilmelidir. İspanya’dan sonra diğer Schengen ülkeleri de seyahat edilecekse tüm seyahat süresini ve güzergah detaylarını içerecek şekilde sunulmalıdır. Rezervasyonlarda varsa tüm ara uçuşlar görünmelidir. Kalacağınız günlerin tamamı için otel rezervasyonu beyan edilmelidir. (Satın alınmış bilet veya konaklama belgeniz yoksa otel ve uçak rezervasyonlarınızı sizin adınıza yapmaktayız.)

>Çalışanlar İçin;

İş yeri izin dilekçesi

İş yerinin antetli kağıdına, iş yeri yetkilisi tarafından, İspanya Konsolosluğuna hitaben, kaşeli ve imzalı dilekçe hazırlanmalıdır. Dilekçenin aslı ibraz edilmelidir. Dilekçede vize başvuru sahibinin izinli olduğu tarihler belirtilmelidir.

SGK İşe Giriş Bildirgesi

SGK Hizmet Dökümü (son 3 aylık)

Maaş Bordrosu (son 3 aylık)

Faaliyet belgesi fotokopisi

Oda sicil kaydı fotokopisi

Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

İmza Sirküleri fotokopisi

Vergi levhası fotokopisi

>Sponsor var ise;

Başvuru sahibinin masraflarını karşılayacak sponsor, kendisi vize başvurusunda bulunacakmış gibi iş evraklarını sunmalıdır, son 3 aylık hareketleri içerir, imzalı ve kaşeli banka hesap dökümünü sunmalıdır.) Öğrencilere, ev hanımlarına ve diğer çalışmayan kişilere ancak 1. dereceden akrabası ( anne,baba ya da eş) sponsor olabilir ve masraflarını karşılayabilir.

>Emekliler için;

Emekli kartı fotokopisi

Banka hesap cüzdanı (emekli maaşının yattığını gösterir banka hesap cüzdanı veya dökümü sunulmalıdır. Bankadan imzalı ve kaşeli hesap dökümü, ıslak imzalı, orijinal olmalıdır.)

>Öğrenciler için;

Okul idaresinden alınmış İngilizce öğrenci belgesi

>18 yaşının altındaki başvuru sahipleri için;

Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmeyecekse her iki ebeveyn onaylı muvafakatname belgesinin orijinali ve fotokopisi sunulmalıdır.

İspanya Turistik Vizesi

İspanya turistik vize Schengen vizesidir. 180 gün içinde en fazla 90 güne kadar olan, İspanya'ya herhangi bir davet olmaksızın yalnızca kültürel gezi, tatil amacıyla yapılan seyahatleri kapsamaktadır. İspanya Büyükelçiliği/ Konsolosluğuna hitaben, başvuru sahibinin niyetini belirten bir dilekçe hazırlanmalıdır. İspanya turist vizesi başvuru sahibi çalışan ise, bağlı bulunduğu şirket yetkilisi tarafından, antetli kağıda, başvuru sahibinin mesleği, şirketteki pozisyonu, maaş bilgisini, seyahat tarihlerini içerir dilekçe hazırlanmalıdır. Dilekçe imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. Kişi şirket sahibi ise, şirketinin antetli kağıdına turistik seyahat organizasyonunun planını, niyetini, şirketteki ortaklık pozisyonunu anlatan bir dilekçe hazırlanmalıdır. İspanya turist vizesi başvuru sahibi öğrenci ise; kendisinin masraflarını karşılayacak ebeveyninden, seyahat detaylarını içerir bir dilekçe hazırlanarak, imzalanmalıdır. Sponsor olacak ebeveynin iş belgeleri, finansal durumunu içerir belgeler de başvuru dosyasına eklenmelidir. Turistik vize başvuru sahibi reşit değilse 3. şahısla ya da bağlı bulunduğu eğitim kurumuyla seyahat ediyorsa İspanya turistik vize dilekçesine ek olarak noter tasdikli muvafakatname ve tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.

İspanya vize başvurularında, başvuru sahibi İspanya ziyaretinin akabinde başka Schengen ülkelerine de seyahat planlıyorsa söz konusu seyahatlere ait de tarih ve seyahat planını içerir rezervasyon belgelerini de başvuru dosyasına eklemelidir.

İspanya Turistik Vize Ücreti

İspanya turist vize ücretleri nakit olarak ödenmektedir ve işlemin iptali halinde de ücret iadesi bulunmamaktadır.  İspanya turist vize ücreti İspanya Konsolosluğunun talep ettiği harç, servis ve koordinasyon ücretlerini içermektedir.

İspanya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya turist vizesi ortalama olarak 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluk resmi tatil günlerini ve konsolosluğun yoğun olduğu tarihleri kapsamamaktadır. Ancak Konsolosluğun ideal değerlendirme süresi 5-15 iş günü arasında değişmektedir. İspanya vize başvurunuzu seyahat tarihinize 15 gün kala veya daha öncesinde yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde vizenin yolculuk tarihine yetişmeme oranı yüksektir. Acil vize başvurusunda bulunması gereken kişiler İspanya VIP vize hizmetinden yararlanabilirler. Seyahat tarihinize kısa bir süre kalmışsa İspanya VIP vize başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz. İspanya Konsolosluğu turistik vize başvurularında ek evrak talep etme veya başvuru sahibini görüşmeye çağırma hakkına sahiptir. Seyahatiniz için zorunlu olan Seyahat Sağlık Sigortası kurumumuz tarafından karşılanmaktadır ve vize ücretine dahildir.

Evraklarınızı tarafımıza kargo ile göndermeniz halinde evraklarınız teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız.

Euroasia Global olarak başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcuların randevuları uygun olan ilk iş gününde alınmakta; randevu saati ve onayı sizin onayınıza sunulmaktadır.

Değerli yolcularımız, İspanya vizesi başvuru prosedürlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için asistanımız parmak izi alımı sırasında size refakat etmektedir. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen ülkelerine yapılacak yolculuklarda başvuru sahibinin biyometrik verileri ibraz edilmelidir. İspanya vize müracaatları esnasında biyometrik parmak izleri Schengen Biyometrik ağına eklenmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra VIS ibareli bir Schengen vizenin varsa parmak izi vermenize gerek yoktur.

Başvuru belgelerinin eksiksiz olarak ibraz edilmesi, mutlaka vize verileceğini garanti etmemektedir. İspanya vize başvuruları hakkında verilen kararlar yalnızca İspanya Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. İspanya turistik vize başvurularınızın değerlendirmesi ve vizeyi sonuçlandırma yetkisi yalnızca İspanya Konsolosluğuna aittir. Vizenin kaç günde çıkacağı da İspanya Konsolosluğunun başvuruyu inceleme süresine bağlıdır.

İspanya vizesi ve tüm dünya vize işlemleri için müşteri temsilcimizden bilgi alabilirsiniz. 

devamını oku

Yükleniyor...
Bizi Arayın