İspanya Turistik Vize

İspanya Turistik Vize Gerekli Evraklar

  • İkamet belgesi
  • Seyahat dönüşü sonrası 3 ay geçerliliği bulunan pasaport
  • 3.5x4.5 ölçülerinde 2 adet yeni, biyometrik fotoğraf
  • İşverenden temin edilmiş, İspanya Konsolosluğuna hitaben, şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe
  • Aslı gibidir kaşesi olmayan güncel şirket faaliyet belgeleri
  • Barkodlu 4a hizmet dökümü
  • Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı
  • Güncel tarihli banka hesap özeti (En az 5000 TL Bakiyeli)
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

İspanya Turistik Vizesi

İspanya Turistik vize başvurularında, İspanya Büyükelçiliği/ Konsolosluğuna hitaben, başvuru sahibinin niyetini belirten bir dilekçe hazırlanmalıdır. İspanya turist vizesi başvuru sahibi çalışan ise, bağlı bulunduğu şirket yetkilisi tarafından, antetli kağıda, başvuru sahibinin mesleği, şirketteki pozisyonu, maaş bilgisini, seyahat tarihlerini içerir dilekçe hazırlanmalıdır. Dilekçe imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. Kişi şirket sahibi ise, şirketinin antetli kağıdına turistik seyahat organizasyonunun planını, niyetini, şirketteki ortaklık pozisyonunu anlatan bir dilekçe hazırlanmalıdır. İspanya turist vizesi başvuru sahibi öğrenci ise; kendisinin masraflarını karşılayacak ebeveyninden, seyahat detaylarını içerir bir dilekçe hazırlanarak, imzalanmalıdır. Sponsor olacak ebeveynin iş belgeleri, finansal durumunu içerir belgeler de başvuru dosyasına eklenmelidir. İspanya Turistik vize başvuru sahibi reşit değilse 3. şahısla ya da bağlı bulunduğu eğitim kurumuyla seyahat ediyorsa İspanya turistik vize dilekçesine ek olarak noter tasdikli muvafakatname ve tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.

İspanya vize başvurularında, başvuru sahibi İspanya ziyaretinin akabinde başka Schengen ülkelerine de seyahat planlıyorsa söz konusu seyahatlere ait de tarih ve seyahat planını içerir rezervasyon belgelerini de başvuru dosyasına eklemelidir.

İspanya Turistik Vize Ücreti

İspanya turist vize ücretleri nakit olarak ödenmektedir ve işlemin iptali halinde de ücret iadesi bulunmamaktadır.  İspanya turist vize ücreti İspanya Konsolosluğunun talep ettiği harç, servis ve koordinasyon ücretlerini içermektedir.

İspanya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya turist vizesi ortalama olarak 3-15 iş günü içinde çıkar. Bu süre konsolosluk resmi tatil günlerini kapsamamaktadır. İspanya vize başvurunuzu seyahat tarihinize 15 gün kala veya daha öncesinde yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde vizenin yolculuk tarihine yetişmeme oranı yüksektir. Acil vize başvurusunda bulunması gereken kişiler İspanya VIP vize hizmetinden yararlanabilirler. Seyahat tarihinize kısa bir süre kalmışsa İspanya VIP vize başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz. İspanya Konsolosluğu turistik vize başvurularında ek evrak talep etme veya başvuru sahibini görüşmeye çağırma hakkına sahiptir. Seyahatiniz için zorunlu olan Seyahat Sağlık Sigortası kurumumuz tarafından karşılanmaktadır ve vize ücretine dahildir.

Evraklarınızı tarafımıza kargo ile göndermeniz halinde evraklarınız teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız.

Euroasia Global olarak başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcuların randevuları uygun olan ilk iş gününde alınmakta; randevu saati ve onayı sizin onayınıza sunulmaktadır.

Değerli yolcularımız, İspanya vizesi başvuru prosedürlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için asistanımız parmak izi alımı sırasında size refakat etmektedir. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen ülkelerine yapılacak yolculuklarda başvuru sahibinin biyometrik verileri ibraz edilmelidir. İspanya vize müracaatları esnasında biyometrik parmak izleri Schengen Biyometrik ağına eklenmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra VIS ibareli bir Schengen vizenin varsa parmak izi vermenize gerek yoktur.

Başvuru belgelerinin eksiksiz olarak ibraz edilmesi, mutlaka vize verileceğini garanti etmemektedir. İspanya vize başvuruları hakkında verilen kararlar yalnızca İspanya Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. İspanya turistik vize başvurularınızın değerlendirmesi ve vizeyi sonuçlandırma yetkisi yalnızca İspanya Konsolosluğuna aittir. Vizenin kaç günde çıkacağı da İspanya Konsolosluğunun başvuruyu inceleme süresine bağlıdır.

İspanya vizesi ve tüm dünya vize işlemleri için müşteri temsilcimizden bilgi alabilirsiniz. 

Yükleniyor...
Bizi Arayın